Wojskowe Centrum Rekrutacji w Toruniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 czerwca 2022
Informator dla LEGII AKADEMICKIEJ
Już niebawem w wybranych jednostkach wojskowych (JW.) odbędzie się wcielenie na krótkotrwałe ćwiczenie wojskowe dla studentów Legii Akademickiej, które dla modułu podstawowego potrwa trzy tygodnie, a dla modułu podoficerskiego kolejne trzy tygodnie.
Szkolenie będzie odbywało się w warunkach długotrwałego, intensywnego wysiłku fizycznego każdego dnia co dodatkowo utrudni pogoda okresu wakacyjnego.
Co należy zabrać ze sobą na szkolenie❓
JUŻ PODPOWIADAMY.
👉 przybory higieny osobistej (szczotka i pasta do zębów, mydło, żel, szampon do kąpieli, kremy, przybory do golenia, szczotkę do włosów, gumki lub wsuwki do upięcia włosów),
👉 środki do prania ręcznego lub w pralkach,
👉 przybory do konserwacji obuwia i odzieży wierzchniej (szmatki, szczotki, pasty, woski, impregnaty),
👉 małe worki plastikowe z zamknięciem szczelinowym do zabezpieczenia dokumentów przed wilgocią,
👉 mini zestaw do szycia (igła, agrafka, nici, itp.)
👉 mini notatnik, długopis, ołówek mieszczące się w kieszeni munduru,
👉 mała latarka lub czołówka z kompletem baterii,
👉 niewielką ilość gotówki lub kartę bankową (na terenie JW. często funkcjonują mini sklepy),
👉 bieliznę termoaktywną, syntetyczną, bezszwową zabezpieczającą przed odparzeniami, obtarciami i odgnieceniami skóry w takich wrażliwych miejscach jak: stopy, pachy, pachwiny. Mowa tu o długich skarpetach, elastycznych majtkach lub slipach, elastycznych i dopasowanych podkoszulkach lub wkładkach do obuwia, które swoim kształtem i kolorem nie będą wyróżniały się na tle munduru wojskowego lub będą w jakikolwiek sposób go przysłaniały (nie mogą być widoczne spod munduru i obuwia). Bawełniane skarpety lub majtki (slipy) są najczęstszą przyczyną obtarć lub oparzeń w okresie letnim,
👉 środki przeciw ukąszeniom owadów (komarami, meszkami, kleszczami),
👉 kosmetyki ochrony skóry przez poparzeniami słonecznymi (kremy z filtrami UV) oraz obtarciami czy odparzeniami (zasypki, kremy z talkiem, kremy na rany),
👉 własne podstawowe środki opatrunkowe i szczególnej higieny osobistej często indywidualne dla danego schorzenia, rodzaju skóry, posiadanych uczuleń czy alergii.
 
➡️ Zapamiętaj, że na terenie wszystkich JW. obowiązuje całkowity zakaz, wnoszenia, posiadania, i spożywania alkoholu, narkotyków lub substancji psychoaktywnych jak również pozostawanie pod ich wpływem.
Z tego też powodu zarówno podczas wcielenia jak i w czasie ćwiczenia wojskowe organy porządkowe dokonują systematycznych kontroli wszystkich jego uczestników.
➡️ Pamiętaj, że na terenie JW. istnieją duże ograniczenia w zakresie fotografowania, nagrywania filmów oraz rejestracji dźwięków jak również zapisów, przechowywania, przetwarzania i dystrybucji informacji w ten sposób pozyskanych. Stąd też należy liczyć się w dniu wcielenia z koniecznością zdeponowania wszystkich urządzeń rejestrujących takich jak aparaty telefoniczne, smartfony, tablety, komputery przenośne, kamery i aparaty fotograficzne w specjalnie do tego przystosowanych i zabezpieczonych na terenie JW. depozytorach.
 
-------------------------------------
• DOŁĄCZ DO #WojskoPolskie!!!
• ZAINTERESOWANY?
#CWCR #ZostańŻołnierzem #DZSW
• koordynuje #Rekrutacja, #LegiaAkademicka, #CWKM, #OPW,
#CYBERMILzKLASĄ, #PROobronni
• i inne programy w #WojskoPolskie
 
LA WCR Toruń
generuj pdf
Kontakt

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Toruniu
Toruń

    
  • BIP
Dołącz do nas! go-up